Kağızmanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Arşiv

Sıkça Sorulan Sorular

 • 1. Sempozyum için gönderdiğim özetin konusu ve ana teması değişmeden içeriğinde bazı değişiklikler yapmak istiyorum, bu mümkün müdür?
  Evet, 25 Şubat 2018 tarihine kadar özetinizin yeniden düzenlenmiş biçimini bize iletebilirsiniz.
  Göndereceğiniz özetin Türkçe ve İngilizce biçiminin aynı Word dosyasında ve ilan ettiğimiz standartlarda olmasına dikkat ediniz.

  2. Sempozyum katılım ücreti var mı?
  Katılımcılardan sempozyum katılım ücreti alınmayacaktır.

  3. Konaklama ücreti var mı?
  Konaklama giderleriniz Kağızman Belediyesi tarafından karşılanacaktır.

  4. Aynı odada konaklama isteğimiz dikkate alınıyor mu?
  Evet, aynı odada kalmak isteyenler, bize bu bilgiyi ilettiklerinde konaklama yerleşiminde bunu dikkate alarak planlama yapıyoruz.
  Aynı odada kalmak isteyenler, bize bunu yazılı olarak bildirsinler.

  5. Konaklama bilgileri nasıl iletilecek?
  Tüm katılımcılarımızın bizim sözleşme yaptığımız otellerde konaklamak isteyip istemediklerini ve kaç gün/kaç gece konaklayacaklarını konaklama formunu doldurup ileterek bildirmeleri gerekmektedir. Bilgileri yazılı olarak sistemimize işlememiz için sözleşme yaptığımız yerde konaklamak istemeyen veya günübirlik gelip dönecek konuklarımızın da konaklama istemediklerini formu doldurarak bildirmeleri gerekmektedir.
  Konaklama adreslerini sizlere yazılı olarak bildireceğiz.

  6. Konaklama ulaşım durumu nasıl olacak? 
  Konaklama yeri ile sempozyumun yapılacağı Kafkas Üniversitesi Kağızman Yerleşkesi ve Halk Eğitim Merkezi arasındaki ulaşım, sempozyumun yapılacağı günlerde Kağızman Belediyesi servis araçları ile yapılacaktır.

  7. Pasaportun taraması neden gerekli?
  Kültür Bakanlığı ve diğer kurumlarla ilgili iş ve işlemler ile konaklama işlemleri için Türkiye dışından gelecek katılımcıların pasaportlarının taranmış biçimini yüksek çözünürlüklü JPG dosyası olarak göndermeleri gerekmektedir.

  8. Fotoğraf taraması neden gerekli?
  Sempozyum kitabının sonunda katılımcıların fotoğraflarıyla birlikte biyografilerini yayınlamayı düşünüyoruz. Bu nedenle baskıda iyi sonuç alınabilecek yüksek çözünürlükte bir adet vesikalık fotoğrafınızı JPG biçiminde göndermenizi istiyoruz.

  9. Öz geçmiş yazım biçimi nasıl olmalı?
  Sempozyum kitabının sonunda katılımcıların biyografilerini yayınlamayı düşünüyoruz. Bu nedenle katılım formunda ilgili bölüme öz geçmişinizi biyografi metni biçiminde yazarak gönderiniz. CV biçiminde göndermeyiniz.