Kağızmanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Arşiv

DERNEĞİMİZ

LOGOMUZ

KAĞIZMANLILAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ LOGOSUNUN ANLAMI

Logomuz; Kağızman’dan Anadolu’yu aydınlatan güneştir.
Altaylar’dan Tuna’ya uzanan göçün Anadolu’ya giriş kapısı olan Kars ve onun ilçeleri atalarımızın Anadolu topraklarını kültürleriyle yeniden ve yüreğinden aydınlatma sürecinin başlangıcını anlatır.
Bu aynı zamanda işimizin önceliğinin eğitim olduğunu vurgular. Türkiye’nin en çok beyin göçü vermiş şehirlerinin serhat illerimiz olduğuna da vurgu yapar.
Işığın bütün Anadolu’yu kapsaması; çalışma ve hizmetlerimizi ilçemizle sınırlamadığımızı ve hemşehricilikle kendimizi sınırlandırmayacağımızı belirtir.
Işığın dört yönde de Türkiye sınırlarından taşıyor olması; özelde Türkiye’ye, genelde bütün insanlığa hizmeti görev bildiğimizi ifade eder. Kültürümüze verdiğimiz değeri İslâm Medeniyeti’ne ve diğer medeniyetlere de verdiğimizi, kendimizi insanlık mirasının bir parçası saydığımızı anlatır. Öncülük görevimizin de sadece kendi insanımıza has olmadığını, bütün insanlık için güzel ve yararlı olma hedef ve gayretimizi sembolize eder.
Güneşin doğuda oluşu; çıkışımızın Şark ve İslâm medeniyetinden beslendiğini anlatır. Bu aynı zamanda, “Şark aydınlanmadıkça ve aydınlatmadıkça özelde Anadolu’nun; genelde dünyanın gerçek anlamda aydınlanamayacağı” kanaatimizi belirtir.
Derneğimiz tarafından daha önce kullanılan sitemiz yeni yüzü ile yakında sizlerin hizmetine sunulmuş olacaktır. Henüz içerikleri hazırlanmakta olan sitemizin başlıklarını okuyarak eklenmesini istediğiniz sayfa ve bilgiler için önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir