Kağızmanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Arşiv

İZMİR’DEN İLK ADIMI YUNUS DAL ATTI

YUNUS DAL, ELİ VE KIZI BERNA

YUNUS DAL, ELİ VE KIZI BERNA

YAZARLAR KÖYLERDE projesi için Kağızman ve İstanbul dışındaki hemşehrilerimizden de destek gelmeye devam ediyor. İzmir’de yaşayan hemşehrilerimizden ilk adımı Yunus DAL attı.
Yazarlar Köylerde projemizde Kümbet Mahallemizdeki 1 Ekim İlkokulu’ndaki üç sınıfın öğrencilerine hediye edilecek kitapların sponsorluğunu Kümbet mahallesi eşrafından merhum Murat Dal’ın oğullarından Yunus DAL, eşi ve kızı üstlendi. Kağızman’ın en genç ressamlarından Berna DAL’ın babasının memleketindeki okula desteği, genç hemşehrilerimizin memlekete ve eğitime duyarlılığı açısından bizleri ayrıca sevindirdi.
Kendisinin de ilkokulu okuduğu okulun üç sınıfındaki öğrencilere yazarlarca imzalanacak kitapların masraflarını kendisinin karşılayacağını söyleyen Yunus DAL, ayrıca başka eğitim gönüllülerinin de projeye destek olması için gayret göstereceğini de bildirdi.
Hemşehrimizi bu vefalı davranışından dolayı tebrik ediyor, derneğimiz ve Kağızmanlılar adına kendisine teşekkür ediyoruz.
Aynı duyarlılığı Merhum Murat Dal amcamızın diğer oğullarından, torunlarından ve İzmir’deki tüm Kağızmanlılar’dan da bekliyoruz.
Projeye destek ve bilgi edinmek için iletişim:
Bican Veysel Yıldız: 0532 410 29 26
Hüseyin Çiftçi: 0535 418 77 17
Hilmi Alıcı: 0533 354 30 48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir