Kağızmanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Arşiv

HASAN TOKUCU, ÇEPERLİ KÖYÜ ÇOCUKLARINA YAZARINDAN İMZALI KİTAP YOLLUYOR

HASAN TOKUCU

HASAN TOKUCU

Kağızmanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ziraat Mühendisi Hasan TOKUCU, Çeperli Köyü İlkokulu’ndaki tüm öğrencilere Yazarlar Köylerde projemizde hediye edilecek ve yazarlarca imzalanacak kitapların giderlerini karşıladı.
Yazarlar Köylerde projemizde Çeperli köyümüzdeki çocuklarımıza hediye edilecek ve yazarları tarafından imzalanacak kitapların tüm giderlerini karşılayan değerli yönetim kurulu üyemiz Hasan TOKUCU’ya desteğinden dolayı derneğimiz ve Kağızmanlılar adına teşekkür ediyoruz.
Başta Hasan Bey’in kardeşleri Sevinç, Meltem, Erkan TOKUCU ve TOKUCU ailesinin diğer fertleri olmak üzere tüm Kağızmanlı’lardan ve Kağızman’ı sevenlerden aynı duyarlılığı bekliyoruz.
Bizim gayretimiz ve sizlerin desteği ile ulaşamadığımız köyümüz kalmasın.
HAYDİ KAĞIZMANLILAR, BİRAZ DAHA DESTEK BEKLİYORUZ.

Projeye destek ve bilgi edinmek için iletişim:
Bican Veysel Yıldız: 0532 410 29 26
Hüseyin Çiftçi: 0535 418 77 17
Hilmi Alıcı: 0533 354 3

4 Yorum HASAN TOKUCU, ÇEPERLİ KÖYÜ ÇOCUKLARINA YAZARINDAN İMZALI KİTAP YOLLUYOR

 • Burhan demiş ki:

  Ümit ediyorumki gönderdiğiniz kitaplar bir işe yarar.Ancak yaramayacağını ve bu kitapları kimsenin okumayacağını( Belki bir iki öğrenci, hariç) Allahın birliğine inandığım ve bildiğim gibi biliyorum. Hatta sizlerde kitabları gönderdikten sonra merak edip acaba kaç öğrenci okudu,Okumadıysalar niçin okumadılar,sebep neydi,sorun neydi bu sorunu tesbit edelim,yeni çözümler arayışında olalım bile demeyeceksiniz.bunuda iyi biliyorum.Klasikleşmiş ama yazayım; Ortaköyde Villasının bahçesinde ağzında nargilesi ve boğaza karşı kurulmuş rakı masasında kağızmanın ortaköyündeki çocukların halini anlatır roman yazarlarının duygusömürüsüne benzedi sizin iş..Benden demesi kızacaksınız ama ben diyeyim…(Bir müddet sonra tozlu raflarda yerini alacak,hatta öğretmenlere ekstra yükgetirecek demirbaştı,sayımdı falan bundan başka işe yaramayacak,Bu kitaplar.Eğer o topraklara kendinizi borçlu hissediyor ve bu borcu nasıl öderim diye bir sıkıntı içerisinde-iseniz; Gelin bu borcu ödemenin başka yollarını arayalım.Aksi takdirde yarın o okulun bahçesine on ton kavak dökerim sizin o kitaplardan daha faydalı olur.

  • admin demiş ki:

   Gelin bu borcu ödemenin başka yollarını arayalım.

  • admin demiş ki:

   Değerli hemşehrim kitapları göndermiyoruz; bizzat kendimiz köylere götürüyoruz. O kitapların yazarları ile birlikte köy okullarını ziyaret edip çocuklara yazarlarından imzalı olarak kitapları hediye ediyoruz. Bizim aklımıza gelen ve elimizden gelen bu. Elimizden gelenin yapılması için gayret ediyoruz.
   Kağızman’a ve Kağızmanlılara hizmet edecek her öneriye açığız. Görüşlerinizi paylaşın. Ortaya çıkacak işi de paylaşıp yapalım.
   Selam ve saygı ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir