Kağızmanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Arşiv

cengiz cücü

CENGİZ CÜCÜ MEZUN OLDUĞU OKULU UNUTMADI

Kağızman’ın eski belediye başkanlarından Kazım Cücü’nün oğullarından Petrol Mühendisi Cengiz CÜCÜ, kendisinin mezun olduğu Kağızman Merkez Atatürk Ortaokulu’ndan dört sınıfın öğrencilerine
Yazarlar Köylerde projemizde hediye edilecek ve yazarlarca imzalanacak kitapların giderlerini karşılayacak.
Yazarlar Köylerde projemizde Kağızman ve Kars merkezde bulunan okullarda da etkinlikler düzenleyeceğiz. Bu etkinlikler çerçevesinde ziyaret ettiğimiz okullardaki öğrencilere yazarları tarafından imzalanacak kitapları isteyen hemşehrilerimiz çocuklara hediye ediyorlar. Sayın Cengiz CÜCÜ de bu çalışmamızı öğrenince bizi arayarak kendisinin mezun olduğu eski Atatürk İlkokulu, şimdiki Atatürk Ortaokulu’ndan öğrencilere kitap hediye etmek istediğini bildirdi. Dernek yönetimi için çok özel bir yeri olan Cengiz ağabeyimize ve eşi Hanımefendiye bu anlamlı desteğinden dolayı derneğimiz ve Kağızmanlılar adına teşekkür ediyoruz.
Başta Cücü ailesinin diğer fertleri olmak üzere tüm Kağızmanlılardan ve Kağızman’ı sevenlerden aynı duyarlılığı bekliyoruz.
Projeye destek ve bilgi edinmek için iletişim:
Bican Veysel Yıldız: 0532 410 29 26
Hüseyin Çiftçi: 0535 418 77 17
Hilmi Alıcı: 0533 354 30 48

İZMİR’DEN İLK ADIMI YUNUS DAL ATTI

YAZARLAR KÖYLERDE projesi için Kağızman ve İstanbul dışındaki hemşehrilerimizden de destek gelmeye devam ediyor. İzmir’de yaşayan hemşehrilerimizden ilk adımı Yunus DAL attı.
Yazarlar Köylerde projemizde Kümbet Mahallemizdeki 1 Ekim İlkokulu’ndaki üç sınıfın öğrencilerine hediye edilecek kitapların sponsorluğunu Kümbet mahallesi eşrafından merhum Murat Dal’ın oğullarından Yunus DAL, eşi ve kızı üstlendi. Kağızman’ın en genç ressamlarından Berna DAL’ın babasının memleketindeki okula desteği, genç hemşehrilerimizin memlekete ve eğitime duyarlılığı açısından bizleri ayrıca sevindirdi.
Kendisinin de ilkokulu okuduğu okulun üç sınıfındaki öğrencilere yazarlarca imzalanacak kitapların masraflarını kendisinin karşılayacağını söyleyen Yunus DAL, ayrıca başka eğitim gönüllülerinin de projeye destek olması için gayret göstereceğini de bildirdi.
Hemşehrimizi bu vefalı davranışından dolayı tebrik ediyor, derneğimiz ve Kağızmanlılar adına kendisine teşekkür ediyoruz.
Aynı duyarlılığı Merhum Murat Dal amcamızın diğer oğullarından, torunlarından ve İzmir’deki tüm Kağızmanlılar’dan da bekliyoruz.
Projeye destek ve bilgi edinmek için iletişim:
Bican Veysel Yıldız: 0532 410 29 26
Hüseyin Çiftçi: 0535 418 77 17
Hilmi Alıcı: 0533 354 30 48

76’LIK DELİKANLI NURETTİN ALADAĞ DA BİZİMLE

Yazarlar Köylerde projemizde Çaybük(Bastem) Köyü Şehit Yarbay Reşit Bey İlkokulu öğrencilerine hediye edilecek kitapların sponsorluğunu köy eşrafından Nurettin ALADAĞ üstlendi.
76 yaşındaki hemşehrimiz Nurettin ALADAĞ, derneğimizin Maltepe’deki merkezine gelerek YAZARLAR KÖYLERDE projemiz için destek vermek istediğini ve Çaybük köyünde bulunan Şehit Yarbay Reşit Bey İlkokulu’ndaki tüm öğrencilerin yazarlarca imzalanacak kitaplarını kendisinin hediye edeceğini söyledi. Aslen Çaybük köyünden olan değerli hemşehrimiz, kırk yıl Almanya’da kaldıktan sonra İstanbul’a yerleşmiş. Kağızman’a ve Kağızmanlı’lara yararı olacak her çalışmanın gönüllü destekçisi olmak istediğini söyleyen Nurettin ALADAĞ’ın heyecanı dernekteki tüm arkadaşlarımızı duygulandırdı ve heyecanlandırdı. Dernek başkanımız Bican Veysel YILDIZ, bağış sonrası konuşmasında, “Nurettin amcamızın kendi köyündeki çocukların tümüne hediye edilecek kitapların masraflarını yüklenmesi elbette çok güzel ve anlamlı bir davranış. Fakat onun heyecanı ve gayreti bizim için her türlü maddî destekten daha değerli. Bizim dernek yönetimi olarak aylardan beri yürüttüğümüz çalışmadan yorgunluk duymamamızın asıl sebebi bu. Bizi anlayan ve destekleyen hemşehrilerimizin varlığını bilmek motivasyonumuzu artırıyor. Nurettin amcadan daha çok okumuş ve daha genç birçok hemşehrimize örnek olacak bir davranıştır bu.”
Saygıdeğer büyüğümüze bu vefalı davranışından dolayı kutluyor, derneğimiz ve Kağızmanlılar adına kendisine teşekkür ediyoruz.
Aynı duyarlılığı tüm Kağızmanlılar’dan da bekliyoruz.
Projeye destek ve bilgi edinmek için iletişim:
Bican Veysel Yıldız: 0532 410 29 26
Hüseyin Çiftçi: 0535 418 77 17
Hilmi Alıcı: 0533 354 30 48