Kağızmanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Arşiv

76’LIK DELİKANLI NURETTİN ALADAĞ DA BİZİMLE

NURETTİN ALADAĞ, BAŞKANIMIZ BİCAN VEYSEL YILDIZ İLE

NURETTİN ALADAĞ, BAŞKANIMIZ BİCAN VEYSEL YILDIZ İLE

Yazarlar Köylerde projemizde Çaybük(Bastem) Köyü Şehit Yarbay Reşit Bey İlkokulu öğrencilerine hediye edilecek kitapların sponsorluğunu köy eşrafından Nurettin ALADAĞ üstlendi.
76 yaşındaki hemşehrimiz Nurettin ALADAĞ, derneğimizin Maltepe’deki merkezine gelerek YAZARLAR KÖYLERDE projemiz için destek vermek istediğini ve Çaybük köyünde bulunan Şehit Yarbay Reşit Bey İlkokulu’ndaki tüm öğrencilerin yazarlarca imzalanacak kitaplarını kendisinin hediye edeceğini söyledi. Aslen Çaybük köyünden olan değerli hemşehrimiz, kırk yıl Almanya’da kaldıktan sonra İstanbul’a yerleşmiş. Kağızman’a ve Kağızmanlı’lara yararı olacak her çalışmanın gönüllü destekçisi olmak istediğini söyleyen Nurettin ALADAĞ’ın heyecanı dernekteki tüm arkadaşlarımızı duygulandırdı ve heyecanlandırdı. Dernek başkanımız Bican Veysel YILDIZ, bağış sonrası konuşmasında, “Nurettin amcamızın kendi köyündeki çocukların tümüne hediye edilecek kitapların masraflarını yüklenmesi elbette çok güzel ve anlamlı bir davranış. Fakat onun heyecanı ve gayreti bizim için her türlü maddî destekten daha değerli. Bizim dernek yönetimi olarak aylardan beri yürüttüğümüz çalışmadan yorgunluk duymamamızın asıl sebebi bu. Bizi anlayan ve destekleyen hemşehrilerimizin varlığını bilmek motivasyonumuzu artırıyor. Nurettin amcadan daha çok okumuş ve daha genç birçok hemşehrimize örnek olacak bir davranıştır bu.”
Saygıdeğer büyüğümüze bu vefalı davranışından dolayı kutluyor, derneğimiz ve Kağızmanlılar adına kendisine teşekkür ediyoruz.
Aynı duyarlılığı tüm Kağızmanlılar’dan da bekliyoruz.
Projeye destek ve bilgi edinmek için iletişim:
Bican Veysel Yıldız: 0532 410 29 26
Hüseyin Çiftçi: 0535 418 77 17
Hilmi Alıcı: 0533 354 30 48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir